• Odwiedziło nas: 1191833

Pola Nadziei

ROZWIJAMY SIĘ

– SZKOLNA RADA WOLONTARIATU.

Działania wolontaryjne w tym roku szkolnym przyniosły wiele dobra dla innych. Między innymi włączyliśmy się w pomoc dla Ukrainy w trudnym dla tych ludzi czasie. Pomagaliśmy zwierzętom i dzieciakom w szpitalu; współpracowaliśmy z fundacjami i hospicjami. Także nasze lokalne działania nakierowane były na opiekę nad pomnikami pamięci ofiar II wojny światowej oraz założycieli Korabnik. Wielu wolontariuszy podjęło samodzielne, zewnętrzne działania – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Dar Serca czy wiele innych.

To co w szczególny sposób wyróżnia ten rok pracy – jest sytuacja na wschodzie ale także rozwinięcie  współpracy z  Puckim Hospicjum pod wezwaniem św Ojca Pio. Dlaczego to doświadczenie jest dla nas cenne? Po pierwsze jest to hospicjum założone przez księdza Jana Kaczkowskiego – wyjątkową osobę rozumiejącą i pomagającą w cierpieniu innym aż do samego końca, kiedy sam zachorował korzystając wtedy z pomocy innych w hospicjum. Po drugie – nawiązaliśmy kontakt z wolontariuszką tamtejszego hospicjum – Panią Irminą Gerszewską (pracującą jako nauczyciel języka polskiego w Puckiej szkole ale także filmowiec, fotograf i człowiek zapewne jeszcze wielu innych talentów i profesji)-  która wspiera nas swoją wiedzą, doświadczeniem i wlewa nadzieję, empatię oraz zapał do pracy. Trzy miesiące temu odbyło się spotkanie on – line z Panią Irminą a w tym tygodniu przyjechała do nas osobiście. Przeprowadziła z wolontariuszami bardzo ciekawe, aktywizujące warsztaty poświęcone sylwetce założyciela hospicjum, nakierowane na budowanie u odbiorców cech potrzebnych do pomagania innym. Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem przy Szkolnych Polach Nadziei.

Ciekawa jest historia Szkolnych Pól Nadziei: na przełomie października i listopada 2021 roku Szkolna Rada Wolontariatu zorganizowała akcję: żonkil za dobry uczynek. Każdy chętny mógł wkopać do ziemi cebulkę kwiatuszka – w zamian wypełniając lub planując wypełnienie konkretnego dobrego uczynku. Wkopaliśmy 100 cebulek. Teraz przyszła kolej na ich rośnięcie i zakwitnięcie. W kwietniu planujemy zrobić w szkole akcję Pola Nadziei i wesprzeć Puckie Hospicjum.

Poniższe zdjęcia przedstawiają:

Sadzenie cebulek na jesień