• Odwiedziło nas: 1195608

Wiosna, ach to Ty...

„Wiosna - cieplejszy wieje wiatr

Wiosna - znów nam ubyło lat

Wiosna - wiosna wkoło rozkwitły bzy”

21 marca obchodziliśmy radośnie w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny.

Na ten dzień Samorząd Uczniowski przygotował szereg atrakcji, słodkości oraz nagrody. Uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w bluzki i spodnie dresowe oraz w wylosowanych wiosennych barwach, a na stopy założyli skarpety nie do pary, gdyż 21 marca obchodziliśmy również Światowy Dzień Zespołu Downa. Zakładając dwie różne skarpety daliśmy wyraz solidarności z osobami z dodatkowym chromosomem.

Dla klas 1-3 odbył się w tym dniu:

Dzień planszówek;

Dzień Piosenek o Wiośnie, które każda z klas zaprezentowała na sali gimnastycznej;

Pokaz mody „Pani Wiosna”, „Pan Wiosna” – konkurs na stroje wiosenne dla uczniów.

Klasy 4-8 uczestniczyły w akcjach:

Dzień bez plecaka – akcja ta polegała na zapakowaniu zeszytów, książek, przyborów w coś innego niż plecak w kreatywny i zabawny sposób. Uczniowie nie zawiedli, znakomitym zamiennikiem plecaków w tym dniu okazał się m. in. wózek sklepowy, wózek dla lalek, transporter, garnek, wiaderko, a nawet i konewka;

Dzień planszówek;

Stroik wiosenny – klasy 7 i 8 przygotowały podczas lekcji piękne stroiki wiosenne, które stały się ozdobą wnętrza gabinetu pani dyrektor, wicedyrektor, pedagog i biurka pani woźnej przy wejściu do szkoły.

Ponadto, po raz pierwszy w historii naszej szkoły został rozegrany konkurs:

„1 z 10” – w konkursie tym wzięła udział dziesiątka uczniów z klas 4-5-6. Przy zgromadzonej widowni mocno trzymającej kciuki za swoich kandydatów, po długiej i zaciętej rywalizacji udało się wyodrębnić laureatów, którym jeszcze raz bardzo wiosennie gratulujemy.

I miejsce zajął Maksymilian Góras 5b

II miejsce zajął Kacper Jurkiewicz 4b

III miejsce zajęła Zofia Marzec 6a

W kwietniu zostaną rozegrane jeszcze 2 konkursy „1 z 10” dedykowane klasom 7 i 8.

W wiosennych nastrojach pozdrawiają:

Reprezentanci SU oraz

Opiekunowie SU: Marzena Kucała, Barbara Leśniewska-Hundla

Na zdjęciu 1 widzimy pięcioro dziewczynek i pięcioro chłopców siedzących na krzesełkach w półkolu tuż przed rozpoczęciem konkursu „1 z 10”. Przed każdym z nich jest położne krzesło, na którym jest przypięte imię ucznia oraz numer stanowiska. Na siedzisku krzesła są ułożone kubki – symbolizujące ilość szans. Za uczniami widnieją dekoracje z napisami „1 z 10” i „Pierwszy Dzień Wiosny”.

Na zdjęciu 2 jest troje uczestników – 1 dziewczynka i 2 chłopców, którzy przeszli do finału konkursu „1 z 10”. Siedzą oni na krzesłach. Przed każdym z nich jest położne krzesło, na którym jest przypięte imię ucznia oraz numer stanowiska. Na siedzisku krzesła są ułożone kubki – symbolizujące ilość szans. Za uczniami widnieją dekoracje z napisami „1 z 10” i „Pierwszy Dzień Wiosny”.

Na zdjęciu 3 stoi grupka osób – chłopcy i dziewczęta tuż po zakończeniu konkursu „1 z 10”. W rękach trzymają otrzymane nagrody. Stoją na tle dekoracji z napisami „1 z 10” i „Pierwszy Dzień Wiosny”.

Na zdjęciu 4 znajdują się stroiki wiosenne wykonane z bazi, kolorowych jajeczek, świeczek, z żywych kwiatów oraz kwiatów z papieru. 2 Stroiki znajdują się w koszyku, 1 w szkle, 1 jest wykonany na gąbce dekoracyjnej.

Na zdjęciu 5 znajdują się dziewczynki z klas 1-3 przebrane za „Panią Wiosnę”. Mają na sobie barwne sukienki, kapelusze oraz wianki na głowie, kwiaty w ręce. Za uczniami widnieją dekoracje z napisami „1 z 10” i „Pierwszy Dzień Wiosny”.

Na zdjęciu 6 znajdują się uczniowie z klasy 1a podczas wykonywania piosenki o wiośnie. Uczniowie są barwnie ubrani, mają wianki na głowie. Za nimi widnieją dekoracje z napisami „1 z 10” i „Pierwszy Dzień Wiosny”