• Odwiedziło nas: 1195569

Światowy Dzień Autyzmu

Corocznie, 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie.

Dzień został ustanowiony został przez Organizację Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku.

Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób z tym zaburzeniem.

Autyzm to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z komunikacją, prawidłowym rozumieniem relacji społecznych oraz postrzeganiem świata.

Aby wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, założyli w piątek ubrania w kolorze niebieskim.

Samorząd Uczniowski

Na zdjęciu znajduje się pięciu chłopców i cztery dziewczynki, którzy pozują w klasie na tle szafki w niebieskich ubraniach.