• Odwiedziło nas: 1195882

Tydzień językowy w naszej szkole

„JĘZYKOWY ZAWRÓTGŁOWY”

W dniach 25-29 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Językowy – były to zabawy i konkursy dla uczniów w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

W pierwszym dniu odbyło się dyktando dla chętnych uczniów z klas 4-6. Wzięło w nim udział 12 uczestników. Mieli oni niełatwe zadanie - musieli napisać dyktando w języku polskim oraz angielskim. A oto lista zwycięzców:

I MIEJSCE – ZOFIA MARZEC KL. VI A

II MIEJSCE – MIRON CHUDZIK KL. VI A

III MIESJCE – KAJA KULA KL. V A

W kolejnym dniu, we wtorek 26 kwietnia uczniowie z klas 4-6 próbowali swoich sił w konkursie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Konkurencja ta odbyła się na sali gimnastycznej i została uświetniona występami naszych uczniów z Ukrainy – piosenkę zaśpiewała uczennica klasy IIb, Arianna Markina, natomiast wiersz wyrecytowała uczennica klasy IIIa, Sofiia Chernenko.

Pytania konkursowe okazały się dla wielu nie lada wyzwaniem, ale po zagorzałej walce udało się wyłonić zwycięzców. Oto oni:

I MIESCE – OLIWIER ODZIOMEK KL. IV A

II MIEJSCE – kAJA KULA KL. V A

III MIEJSCE – MAKSYMILIAN GÓRAS KL. V B

27 kwietnia przyszedł czas na starszych uczniów. Ochotnicy z klas 7-8 wzięli udział w quizie wiedzy o Wielkiej Brytanii. Również oni poradzili sobie świetnie i zosali wyłonieni zwycięzcy:

I MIESCE – MARCEL KULA KL. VIII A

II MIEJSCE – MICHAŁ KAPAŁKA KL. VIII A

III MIEJSCE – KACPER KISIELEWSKI KL. VII B

W czwartek 28 kwietnia odbyło się dyktando w trzech językach – polskim, angielskim i niemieckim dla uczniów z klas 7-8. Udział w konkursie wzięło aż 21 uczniów, którzy są z ortografią za pan brat. Najlepsi okazali się:

I MIESCE – MATEUSZ KOWALSKI KL. VIII A

II MIEJSCE – JAKUB MYDLARSKI KL. VII C

III MIEJSCE – KACPER KISIELEWSKI KL. VII B

Piątek 29 kwietnia był bardzo kolorowym dniem – uczniowie wszystkich klas przebrali się w kolory flag Polski, Ukrainy oraz państw anglojęzycznych i niemieckojęzycznych, które wcześniej wylosowali. Również w tym dniu było to zadanie konkursowe. Klasa, której najwyższy procent uczniów wziął udział w zabawie, wygrywała słodką niespodziankę. W tej konkurencji najlepsza okazała się klasa 7b – aż 100% uczniów przyłączyło się do akcji! W kategorii klas 1-3 zwyciężyła klasa 3b.

W związku z obchodami Tygodnia Językowego odbyły się jeszcze dwa konkursy plastyczne. Uczniwie klas 1-3 mieli za zadanie namalować symbol miasta: klasy I symbol Warszawy, klasy II symbol Londynu, a klasy III symbol Berlina. Oto zwycięzcy:

SYMBOL WARSZAWY – LAURA MARCINKIEWICZ KL.I A

SYMBOL LONDYNU – KONSTANTY ANKLEWICZ KL.II B

SYMBOL BERLINA – BRUNO DANILEWICZ-WÓJCIAK KL. III B

wyróżnienie -  MONIKA PODSIADŁY KL. IIIA

Uczniowie klas 4-6 brali udział w konkursie „Namaluj słowo” w dwóch językach – angielskim i polskim. Wykonano wiele ciekawych prac, a oto lista najlepszych:

I MIEJSCE – IGA KOWALEC KL.VB

II MIEJSCE – IRINA KALIŚ KL.VA

III MIEJSCE – JULIA OŻÓG KL. IVB

wyróżnienie – ODETTA OŻÓG KL. VB

Dla uczniów klas 7-8 przeznaczony był konkurs „Namaluj słowo” w trzech językach – polskim, angielskim oraz niemieckim. Uczestnicy wykazali się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością. Jury miało problem z wyborem najlepszych prac, ale ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców:

I MIEJSCE – MAKSYMILIAN STACHEL KL.VIIC

II MIEJSCE – DAWID KOWALEC KL.VIIB

III MIEJSCE – VICTORIA SKOP KL. VIIA

Wiele się działo przez te kilka dni, wielu uczniów zaangażowało się w obchody Tygodnia Językowego. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy i zmobilizowaliśmy ich do dalszej nauki i pokazaliśmy, że nauka może być przyjemna. Zwycięzcom gratulujemy i  zapraszamy wszystkich do udziału w naszym projekcie w przyszłym roku.

Organizatorzy:

Małgorzata Jamrozik

Magdalena Popiela-Spólnik

Renata Okarmus

Anna Dovnar

Tomasz Mirek

Opis zdjęcia:

Fotografia przedstawia śpiewającą dziewczynkę, za którą siedzą dzieci (dwóch chłopców i dziewczynka). Za uczniami znajduje się tablica, na której zawieszona jest mapa świata oraz 4 koszulki (biała, żółta, czerwona i czarna).