• Odwiedziło nas: 1203414

InstaLing dla szkół

Nasza szkoła bierze udział w  XX edycji programu "InstaLing dla szkół". Uczestnictwo w programie daje bezpłatny dostęp dla uczniów i rodziców oraz nauczycieli.

Aplikacja Insta.Ling powstała jako odpowiedź na potrzebę efektywnej i bezwysiłkowej nauki słówek. Jej podstawowym założeniem jest skłonienie uczniów do krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i bez wątpienia poradzi sobie z nią każde dziecko. Nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i telefonach komórkowych.

Jak wygląda nauka z Insta.Ling?

Uczeń rozpoczyna pracę z niewielkim zestawem nowych słówek do nauki. Nauka realizowana jest poprzez quiz, w którym uczeń dopasowuje słówka bądź frazy do zdania wyświetlonego na ekranie. Pojedyncza sesja trwa od kilku do kilkunastu minut. Zarówno rodzice jak i nauczyciele mają wgląd w raporty z postępów dzieci. Raporty obejmują systematyczność pracy i stopień opanowania materiału.

Koordynatorem programu w naszej szkole jest pani mgr Renata Okarmus. Czas trwania programu to semestr letni roku szkolnego 2022/2023.

Link do strony

Insta.Ling - skuteczna nauka słówek (instaling.pl)