• Odwiedziło nas: 1203541

Zajęcia na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego

Czy chemik  jest potrzebny na miejscu zbrodni? Co zabiera ze sobą na miejsce zdarzenia? Na czym polega tam jego praca? Jak ekspertyzy chemiczne mogą pomóc w ujęciu przestępcy?
Na te i inne pytania, dotyczące chemii wspierającej działania służb wymiaru sprawiedliwości  w wykrywaniu i ujawnianiu śladów pozostawionych przez przestępcę na miejscu zbrodni, uczniowie naszej szkoły uzyskali odpowiedź podczas zajęć "Chemik na miejscu zbrodni" odbywających się Wydziale Chemii UJ.
Dr hab. Michał Woźniakiewicz, prof. UJ,Kierownik Pracowni Chemii Sądowej na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz dr Monika Ciechomska - chemik sądowy, właścicielka firmy Detektive You, zaprezentowali techniki zabezpieczania śladów traseologicznych (np. odcisków butów), śladów powystrzałowych oraz ujawniania odcisków palców i śladów krwawych. Omawiane zagadnienia zilustrowane zostały doświadczeniami. Cóż to był za ciekawy wykład i pokaz! Dzięki temu przez chwilę mogliśmy się poczuć jak prawdziwi detektywi.

Opis zdjęcia:

Fotografia przedstawia grupę młodzieży z opiekunami pozujących do zdjęcia.