• Odwiedziło nas: 1196233

Gminny Konkurs Czytelniczy

GMINNY KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS TRZECICH

W czwartek, 11 maja 2023 roku, w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się IX Edycja Gminnego Konkursu Czytelniczego „W magicznym świecie wierszy Juliana Tuwima”, którego głównym celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów z 11 szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie, Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie, Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie, Szkoły Podstawowej w Kopance, Szkoły Podstawowej
w Krzęcinie, Szkoły Podstawowej w Rzozowie, Szkoły Podstawowej w Zelczynie, Szkoły Podstawowej w Wielkich Drogach.

Swoją obecnością konkurs zaszczycili: pierwszy zastępca Burmistrza MiG Skawina Witold Grabiec, dyrektor CUW w Skawinie Magdalena Tylek,  dyrektor Biblioteki Pedagogicznej i dyrektor-menadżer Specjalistycznej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej Krystyna Droździewicz oraz dyrektorzy i  nauczyciele.

Uczniowie wykazali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności wykonując różnorodne zadania: recytowali wiersze, rozwiązywali krzyżówki, odpowiadali na pytania, rozpoznawali tytuł wiersza po rekwizycie, tworzyli pociąg.

Prace oceniali jurorzy wybrani w drodze losowania spośród nauczycieli:  Małgorzata Czopek ze Szkoły Podstawowej nr 6, Jolanta Dudziak z Katolickiej Szkoły Podstawowej
i Małgorzata Lelek ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Po zmaganiach konkursowych przybyli goście przeżyli wiele wrażeń oglądając występ teatralny pt. „Pasażerowie lokomotywy”, który zaprezentowali uczniowie klas drugich.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

Zwycięzcami IX Edycji Gminnego Konkursu zostali:

Anna Krupnik, Zofia Pałac  ( I miejsce, Szkoła Podstawowa w Rzozowie)

Natalia Karaś, Emilia Pona  ( II miejsce, Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie)

Hanna Iniewicz, Zuzanna Szałaś  (III miejsce, Szkoła Podstawowa w Wielkich Drogach).

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie oraz organizatorzy konkursu gratulują wszystkim uczestnikom i dziękują nauczycielom za przygotowanie uczniów. Zapraszają także do udziału w X edycji Gminnego Konkursu Czytelniczego.