• Odwiedziło nas: 1203527

Laptopy dla Czwartoklasistów!

W dniu dzisiejszym dotarły do szkoły laptopy dla uczniów klas czwartych. Sprzęt komputerowy został zakupiony w ramach Krajowego Planu Odbudowy, z budżetu którego 20 procent zostanie przeznaczone na cyfryzację.

Jednym z punktów realizacji Krajowego Planu Odbudowy jest wsparcie cyfrowej infrastruktury szkół i kompetencji kadry nauczycielskiej.
Wyrównanie poziomu wyposażenia placówek oświatowych w nowoczesny sprzęt multimedialny jest warunkiem zapewnienia równych szans edukacyjnych. Gospodarka potrzebuje pracowników wyposażonych w kompetencje cyfrowe i kwalifikacje niezbędne do funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy. Dlatego też w ramach zamierzonego Planu realizowane będą projekty zapewniające nauczycielom i uczniom dostęp do sprzętu komputerowego i oprogramowania, a także projekty podnoszące kompetencje nauczycieli w zakresie wykorzystywania aplikacji wspierających interaktywną pracę z uczniami.

Laptopy trafiły już w ręce uczniów. Mamy nadzieję, że otrzymany sprzęt przyczyni się do rozwoju edukacyjnego naszych czwartoklasistów.