• Odwiedziło nas: 1203541

Pasowanie na Ucznia

We wtorek, 24 października 2023r., w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie, odbyło się oficjalne przyjęcie uczniów do szkolnej braci uczniowskiej.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie przez Dyrektor Szkoły Bożenę Wrzoszczyk, Wicedyrektor Lucynę Bargiel-Łuszcz oraz Pierwszego Zastępcę Burmistrza Witolda Grabca i przewodniczącego Rady Rodziców Rafała Szczypczyka.

Wydarzenie prowadziły członkinie SU Kaja Kula i Joanna Konka, które powitały zgromadzonych gości.

W pierwszej kolejności uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawczyń Renaty Bieńkowskiej i Marty Słoń, przedstawili krótki program słowno-muzyczny, który rozpoczął się bardzo nietypowo. Dzieci wyłoniły się zza kotary w rytm muzyki filmowej “Różowa Pantera”. Od tego momentu rozpoczął się program artystyczny. Uczniowie odważnie recytowali wiersze, odpowiadali na pytania zadawane przez prowadzące. Pokazały, że potrafią pięknie śpiewać i prezentować umiejętności taneczne. Wielkim poruszenie wzbudził taniec do muzyki “Hallelujah”, zwieńczony wypuszczeniem balonów z helem. Wykonanie spotkało się z głośnym aplauzem wśród publiczności.

Nowo przyjęci do społeczności szkolnej uczniowie z dumą i przejęciem składali słowa ślubowania, a jego dopełnieniem było symboliczne pasowanie ołówkiem. W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Na zakończenie Dyrektor wręczyła dzieciom legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Rada Rodziców ufundowała słodki poczęstunek w postaci pięknego tortu. Bohaterowie uroczystości otrzymali także upominki przygotowane przez rodziców.

Ten dzień pełen wrażeń z pewnością na długo pozostanie we wspomnieniach pierwszoklasistów.