• Odwiedziło nas: 1203572

Lekcja Bezpieczeństwa z udziałem Sówki Klementynki

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego 30 października 2023r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Skawinie odbyło się niezwykłe spotkanie edukacyjne. Korabnicką „Czwórkę” odwiedził aspirant Wojciech Wróbel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, który uświadomił uczniom, jakie są najważniejsze zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Policjant przypomniał o obowiązku posiadania elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze po zmierzchu. Omówił również obowiązkowe wyposażenie rowerów. Na koniec funkcjonariusz zaprezentował sygnały podawane przez policjanta podczas ręcznej regulacji ruchem.

Uczniowie klas 1-3 z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w pogadance wykazując się ogromem wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Na zakończenie prelekcji asp. Wojciech Wróbel rozdał uczestnikom spotkania odblaskowe breloczki oraz książeczki „Rady małej Klementynki”. Podczas tego niecodziennego wydarzenia uczniowie mogli posłuchać autorskiej piosenki uczniów klasy 4b „Odblaskowa Szkoła”, obejrzeć film przygotowany przez uczniów klasy 8a na temat właściwego zachowania się na drodze, a także wysłuchać podsumowania działań w ramach Konkursu „Odblaskowa Szkoła” zaprezentowanych przez szkolne koordynatorki Annę Dovnar oraz Joannę Hyrlicką. Uczestnikom spotkania przez cały czas towarzyszyła Sówka Klementynka - maskotka Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, która cieszyła się dużą sympatią wśród wszystkich uczestników spotkania.

Dyrektor Szkoły Podstawowa nr 4 w Skawinie składa serdeczne podziękowania:
sekretarz Katarzynie Dobrzańskiej- Junco Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Łukaszowi Smółce Wicemarszałkowi Województwa Małopolskiego Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Komendzie Wojewódzkiej Policji
w Krakowie Małopolska Policja za umożliwienie i pomoc w realizacji tego wyjątkowego spotkania.